Всеукраїнська акція „16 днів проти насильства”.
У період з 25 листопада до 10 грудня в Монастирчанському НВК відбувалася щорічна Всеукраїнська акція „16 днів проти насильства”
Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домінікнського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.
У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.
Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.
Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.
Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги УЧНІВ до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав людей.
Основними завданнями акції в Монастирчанському НВК були :
- привернення уваги здобувачів освіти до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї та підвищення рівня обізнаності учнів із зазначених проблем ;
- активізація партнерського руху здобувачів освіти щодо викорінення шкільного, онлайн та домашнього насильства ;
-формування свідомості усіх верств учнівської родини щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Психологічною службою проведено ряд занять щодо профілактики та попередження проявів насильства в закладі освіти у будь якому значенні. Були і демонстрації роликів з попередження насильства, показ фільму для дітей «Станція призначення – життя», інтерактивні заняття: «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», "Толерантність", "Дитинство без насильства". Лекція на тему: «Запобігання та протидія домашнього насильства», Квест «Я+ТИ=МИ», "Зберегти життя-зупинити насильство". Конкурс малюнків: «Я проти насилля! А ти?». Розповсюджено тематичні буклети «Про торгівлю людьми», «Зупинимо булінг разом», «Як протидіяти домашньому насиллю» та інше. Приєдналися до інформаційної кампанії „Розірви коло”, яка закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче - це не прояв симпатії; твоя "хата не скраю" - ти можеш допомогти. Надана інформація:
Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства
- викличте поліцію за номером 102
- зателефонуйте на Національну “гарячу лінію” за номером телефону: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123
- якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції
- зверніться до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Там фахівці нададуть психологічні консультації
- якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей
- надати тимчасовий притулок жертвам домашнього насилля або ж допомогти вирішити деякі проблеми можуть громадські організації, наприклад, “Ла Страда Україна”. Зокрема, посприяти з одягом для дитини, їжею, ліками.
- отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. Юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав